تشریفات مجالس

ورودی باغ عروسی

1.ظرفیت پذیرش مهمانان
تمامی باغ ها یا باغ تالارها قبل از عد قرارداد در رابطه با تعداد پذیرش میهمانان لیستی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.امامی بایست توجه کنید که تعدادمهمانانی که از سمت مدیریت تعیین شده است با فضای محل عروسی مناسب باشد.
زیرا امکان دارد برخی افراد برای سود بیشتر خود بدون توجه به ظرفیت باغ تعداد میهمانان را بدهند.اما شما به عنوان صاحب مجلس این اختیار را دارید که فضای باغ را بررسی کنید و سپس آن را با با تعداد میهمانانتان بسنجید.

2.هزینه ی ورودی باغ
هزینه ی ورودی تمامی باغ ها با یکدیگر یکسان نیست. از طرفی دیگر نمیتوان یک باغ را به علت دریافت ورودی بیشتر به بی انصافی متهم نمود.زیرا ممکن است برای خود دلایلی داشته باشد.برای مثال باغ هایی با امکانات بیشتر و فضایی بزرگتر هزینه های بیشتری را دریافت می کنند.و برخی باغ ها به علت کیفیت نازل خدماتشان ورودی کمتری را دریافت می کنند.
بنابراین هزینه ورودی باغ ها معیار مناسبی برای مقایسه باغ ها نبوده و می بایست به سطح کیفیت خدمات ارائه شونده توجه نمود.

3.امکانات باغ
باغ ها به علت داشتن فضایی باز برای پذیرایی مناسب ترند. اما برخی محدودیت های باغ ممکن است خدمات و تشریفات عروسی  را مختل کنند.بطور مثال اب و هوای باغ به علت باز بودن فضای آن در شرایط بارانی و سرد مناسب نیست.بنابراین می بایست باغ از سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب برخوردار باشد.همچنین داشتن سایبان نیز از مواردی است که قبل از عقد قرارداد می بایست به آن توجه شود.زیرا در این صورت با بارش باران نیز جایی برای نگرانی نیست.

4.طراحی و زیبایی باغ
باید می بایست از لحاظ ظاهری نیز زیبا باشد.ان زیبایی می تواند از ورودی آغاز شده و در تمامی باغ چشم نواز و خیره کننده باشد.تزئین باغ از سالن عروسی سخت تر است و وسایلی که برای تزئین باغ مورد استفاده قرار می گیرد با سالن پذیرایی متفاوت است.هم چنین نورپردازی در باغ از اهمیت بالایی برخوردار است که می توان در آن از ترکیب رنگ ها نیز استفاده نمود.

5.تاریخ مراسم و ورودی باغ
رزرو برخی از باغ هایی که فقط در ایام خاص مراسم می پذیرند کمی دشوار است اما قبل از تاریخ جشن بهتر است روزهایی که برای ورودی باغ باز است را مشاهده نموده و سپس تاریخ دقیق عروسی را مشخص نمود.در اکثر مواقع باغ ها در ایام تعطیل هم باز هستند و متقاضیان آنها بیشتر است.به همین دلیل بیشتر است ماه ها قبل اقدام به رزرو برای اینگونه باغ ها کنید.

6.قرار گرفتن باغ در منطقه ای خاص
اینکه باغ در کدام قسمت شهر واقع است اهمیت زیادی دارد.قبل از انتخاب باغ به موقعیت جغرافیایی باغ دقت کنید.باغ هایی که در مناطق دورافتاده واقع اند و رفت و آمد مهمان ها دشوار می کنند گزینه های مناسبی نیستند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
https://www.facebook.com/weddingg.aslani
https://twitter.com/aslaniwedding
https://www.linkedin.com/in/aslani-wedding
https://plus.google.com/u/0/110657877363633663843